live auction

Konvolut historische Karten

Lot 2024 limit € 60

insg. 6 teilkolorierte Kupferstich-Karten, dabei: PALAESTINA IN XII. TRIBUS DIVISA, cum terris adiacentibus denuo revisa & copiosior reddita, von Johannes Christoph Harenberg, Nürnberg um 1750; HISPANIAE NOVA DESCRIBTIO, De Integro Multis In Locis, von Henricus Hondius und Petrus Kaerius, um 1610; REGNI SUECIAE IN OMNES SUAS SUBJACENTES, von Johann Baptist Homann, Nürnberg um 1720; BOLONIA & GVUINES COMITATUS, von Henricus Hondius, Amsterdam um 1640; TOTIUS LEMOVICI ET CONFINIUM provinciarum quantum ad diaecesin Lemovicensen spectant (Umgebung und Planansicht von Limoges), Blaeu/Janssonius, Amsterdam um 1640; Schweiz mit Vierwaldstättersee und Luzerner See, von Gerhard Mercator, um 1630, je deutliche Altersspuren und tlw. Beschädigungen, Blatt bis ca. 52 x 62 cm