Japanese ivory painting
Indistinctly signed
Wolf, Franz (1795 Vienna - 1859 ibid.)
Ckaol, Gerard
Kosmacz, Czeslaw?
Dodds, JM
Moeller, Brigitte
Blumenschein, E.
Peiner, Werner (1897 Düsseldorf - 1984 Leichlingen)
Monogrammed
Kurtz, Paul (1900 - 1988)
fisherman, h
Heinz, E
Collection of watercolors and gouaches
Unsigned
Schuster, E.
Tetzner, Heinz (1920 Gersdorf - 2007 ibid.)
Unknown artist
OK Interrupt